Taras z desek kompozytowych – nowoczesność i wygoda

Z roku na rok zmieniają się trendy architektoniczne. Wystarczy rzucić okiem na budownictwo jednorodzinne. Jeszcze kilkanaście lat temu stawiano na konstrukcje kilkukondygnacyjne, dziś natomiast projektanci są zasypywani zleceniami budynków jednopiętrowych z poddaszem użytkowym. Nawet garaże usuwa się z kubatury podstawowej inwestycji, proponując osobno w większym metrażu, dzięki czemu zyskuje się dodatkową przestrzeń magazynową.

Nie inaczej jest z tarasami. Płytkowe czy drewniane zostały wyparte przez kompozytowe. Z początku rynek niechętnie patrzył na tego typu rozwiązanie. Kompozyt był nowym materiałem, nieprzetestowanym w codziennym użytku, co budziło wątpliwości zarówno znawców branży, jak i potencjalnych klientów. Na szczęście przekonano się, że obawy są bezzasadne, toteż obecnie standardem jest taras z desek kompozytowych. Montaż nie przysparza trudności, w związku z czym przy odrobinie cierpliwości można wykonać go samodzielnie, a i cena jest naprawdę satysfakcjonująca.

Szeroki wybór

Udając się do sklepu stacjonarnego lub przeglądając ofertę w internecie, kupujący ma dostęp do wielu modeli desek kompozytowych. Na pierwszy plan wysuwają się różne warianty kolorystyczne. To istotne udogodnienie, gdyż pozwala dobrać materiał do istniejącej elewacji. Niebagatelne znaczenie ma także ryflowanie – dzięki niemu powierzchnia jest stabilna, co minimalizuje ryzyko upadku w trakcie deszczu lub oblodzenia. Wytrzymałość na uszkodzenia i niekorzystne warunki pogodowe jest bezdyskusyjna –producenci pomijają te cechy, bo są powszechnie znane. Również osoby dbające o środowisko powinny być usatysfakcjonowane, ponieważ panele są przyjazne dla przyrody. Dotyczy to wszystkich sprzedawanych obecnie odmian. 

Czy istnieją zatem przeciwskazania, zniechęcające do zainwestowania w taras z desek kompozytowych? Montaż – łatwizna. Wytrzymałość – legendarna. Cena – satysfakcjonująca. Nie ma zatem racjonalnych argumentów, przemawiających na korzyść płytek czy drewnianych modułów. Taras z desek kompozytowych to rozwiązanie przyszłości dostępne już dziś. 

Tagged :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *