Samodzielnie czy z pomocą specjalisty? Montujemy taras z desek kompozytowych

Taras to wolność – takim sloganem często posługują się użytkownicy tego typu konstrukcji. Z pewnością jest w tym sporo prawdy. To doskonałe miejsce do odpoczynku, pozwalające się zrelaksować i pooddychać świeżym powietrzem.

Ponadto świetnie sprawdza się podczas spotkań towarzyskich, gdyż odpowiednio zagospodarowane zapewni komfortowe warunki do biesiady kilku, a w przypadku większego metrażu nawet kilkunastu osobom. Zanim jednak zdecydujemy się na ułożenie tarasu, należy rozważyć następującą kwestię: Montować samemu czy wynająć ekipę?

Zrób to sam

Legendarny prezenter programu telewizyjnego „Zrób to sam” Adam Słodowy stwierdziłby, że pytanie „Jak montować deskę kompozytową?” ma charakter czysto teoretyczny, bo przecież wielkiej wiedzy ani umiejętności mieć nie trzeba, by poradzić sobie z owym zagadnieniem. I być może Pan Adam, jako wybitny wykładowca Wojskowej Akademii Technicznej i ogólnie persona zaznajomiona z rzemiosłem budowlanym, rozpracowałby temat w mgnieniu oka, tak laik nie poradzi sobie z tym tak szybko. Przygotowanie równej, betonowej podbudowy z wyraźnym spadkiem, później ułożenie legarów i przytwierdzenie do nich desek, a finalnie wyprofilowanie i docięcie elementów jest zadaniem pracochłonnym i trudnym. Wymaga też zaawansowanych narzędzi. Podsumowując: samodzielny montaż jest realny, ale częściej polecany osobom z wiedzą odnoszącą się do tej tematyki oraz posiadającym zaplecze techniczne.

Zaufaj fachowcom

Ekipa specjalizująca się w wykonawstwie tego typu robót doskonale wie, jak montować deskę kompozytową szybko i profesjonalnie. Oczywiście wynajęcie fachowców wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów, jednak warto zastanowić się, czy w dłuższej perspektywie nie będzie to bardziej opłacalne. Składając taras bez niczyjej pomocy, występuje prawdopodobieństwo pojawienia się usterek, których usunięcie własnymi siłami może okazać się niemożliwe. Koniec końców i tak zadzwonimy po eksperta, by ten zlikwidował mankamenty i doprowadził powierzchnię do stanu używalności. 

Tagged :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *