Pergola konstrukcją zacieniającą taras

Upały dają się we znaki. Niestety od kilku lat są czymś normalnym w naszej strefie klimatycznej, toteż musimy się do nich przyzwyczaić. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba się przed nimi bronić.

Zwłaszcza wtedy, gdy letnią porą wracamy zmęczeni do domu i chcemy odpocząć na tarasie. Pergole drewniane okażą się świetnym rozwiązaniem zacieniającym przestrzeń.

Łatwy montaż

Pergole tarasowe z racji nieskomplikowanej budowy charakteryzują się łatwym montażem. To spore udogodnienie, gdyż pozwala postawić konstrukcję samodzielnie, a to z kolei pomaga zaoszczędzić pieniądze, wydane w tym przypadku na wynajęcie fachowca. Specjalna kotwa w formie szpikulca umożliwia szybkie i łatwe osadzania słupów. Pergole drewniane są impregnowane ciśnieniowo i dodatkowo pokryte zaawansowanym preparatem zabezpieczającym, co przekłada się na ich dużą wytrzymałość i rzadką konserwację. Dodając do siebie te dwie ostatnie cechy, otrzymujemy długoletnią eksploatację.

Dla fanów ogrodnictwa

Jakie jeszcze walory prócz stricte funkcjonalnych posiadają pergole tarasowe? Są świetną alternatywą dla wszystkich fanów ogrodnictwa. Posadowienie można wykonać nawet latem, w trakcie intensywnego wzrostu roślin, przez co nastąpi bezproblemowa adaptacja flory. Zwłaszcza odmiany pnące „polubią” pergole drewniane. Bluszcz, winorośl czy winobluszcz doskonale odnajdą się w tych warunkach, oplatając poszczególne elementy. Dzięki temu stworzą nie tylko naturalną ochronę przed słońcem lub wiatrem, ale także uczynią taras niezwykle urokliwym. 

Tagged :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *