Deska kompozytowa idealnym materiałem na taras

Tarasy w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Stawiają na nie zarówno właściciele domków jednorodzinnych, jak i mieszkańcy popularnych bliźniaków. Są idealnym miejscem spotkań i pozwalają odpocząć na świeżym powietrzu.

Polacy ukochali je szczególnie, gdyż umożliwiają swobodne grillowanie. Jednak zanim zdecydujemy się na przeznaczenie środków finansowych na tego rodzaju opcję, warto dobrać odpowiednie tworzywo, z którego zostanie wykonana konstrukcja. Według ekspertów najlepsze będą deski. Kompozytowa odmiana charakteryzuje się wysoką jakością, ponadprzeciętną trwałością i satysfakcjonującą ceną.

Nudny beton

Do niedawna podstawowym materiałem, jaki przychodził na myśl w kontekście tarasu, był beton. Dlatego przy wielu nieruchomościach znajdziemy właśnie takie rozwiązanie. Niestety po latach wychodzą jego mankamenty. W pierwszej kolejności rażą aspekty estetyczne. Szary, zaschnięty cement jest po prostu brzydki. Ponadto kruszy się zarówno na gładkiej wylewce, jak i rantach. Niektórzy, chcąc zamaskować wątpliwe walory wizualne, obklejają go płytkami. Ta alternatywa z początku wydaje się dobrym pomysłem, ale z czasem staje się kłopotliwa, gdyż terakota wymaga czyszczenia, a przy nieprawidłowym montażu – co nie jest rzadkością – występują uszkodzenia w trakcie zimowych mrozów.

Kompozyt lekiem na całe zło

Zaczęto zatem poszukiwać budulca, który wyeliminowałby defekty betonu. Postawiono na deski. Kompozytowa okazała się tą najlepszą. Z początku podchodzono do niej z dużą rezerwą, bo obawiano się, że po stosunkowo krótkiej eksploatacji trzeba będzie dokonać wymiany, na szczęście te uprzedzenia okazały się bezzasadne. Kompozyt doskonale sprawdza się w każdych warunkach: niestraszne mu niskie, jak i wysokie temperatury. Sama instalacja także nie jest trudna, toteż nierzadko właściciele posesji decydują się na samodzielne składanie poszczególnych elementów w jedną całość. I oczywiście warto zwrócić uwagę na cenę – jest na tyle przystępna, że na deski kompozytowe pozwolą sobie również osoby z mniej zasobnym portfelem.

Tagged :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *