Odpowiednia izolacja pod deski tarasowe

Izolacja pod deski tarasowe drewniane to ważne zagadnienie, które należy rozpatrzeć przed rozpoczęciem prac związanych z budową tarasu. Dobór odpowiedniego zabezpieczenia pozwoli użytkować materiał przez długie lata.

Promieniowanie słoneczne latem czy niskie temperatury zimą sprzyjają uszkodzeniom, jednak najwięcej szkód powoduje woda, wnikając w szczeliny i niszcząc panele. Warto zatem zawczasu uchronić się przed zgubnym działaniem sił natury, by później bezproblemowo eksploatować utwardzony grunt.

Najpopularniejsze rozwiązania

Obecnie na rynku istnieje kilka rozwiązań umożliwiających zabezpieczenie deski tarasowej. Pierwszym jest papa podkładowa. Charakteryzuje się skutecznością, ale po kilku latach zdarzają się pęknięcia na łączeniach czy wydzielanie nieprzyjemnego zapachu w trakcie wysokich temperatur.

Inną opcją jest izolacja bitumiczna. Podobnie jak folia podkładowa (czyli kolejna izolacja pod deski tarasowe) wymaga  gruntowania podłoża oraz rozprowadzenia co najmniej kilku warstw. Oczywiście trzeba zaczekać, aż dany podkład wyschnie i dopiero wtedy nakładać kolejny. Zarówno wersja bitumiczna, jak i folia podkładowa cechują się wydajnością, niestety okupioną długim montażem. 

Postaw na jakość

Profesjonalne zabezpieczenie deski tarasowej powinno wyróżniać się odpornością na mróz i promieniowanie UV. Ponadto musi być szczelne, a sama instalacja ma być szybka i nie generować dodatkowych kosztów. Wyżej wymienione parametry gwarantują sprawdzone przez miliony użytkowników produkty, nierzadko drogie. Mimo to warto w nie zainwestować, gdyż pomogą w przyszłości uniknąć kosztownych napraw posadzki.  

Tagged :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *