Konserwacja tarasów z kompozytu

Taras z kompozytu to obecnie najpopularniejsze utwardzenie powierzchni w sąsiedztwie nieruchomości, służące do wypoczynku. W związku z częstym użytkowaniem, jak i narażeniem na szkodliwe zjawiska atmosferyczne, należy poddawać panele okresowej konserwacji.

Dzięki prostym zabiegom pielęgnacyjnym materiał odwdzięczy się trwałością i zachowa walory estetyczne, tak dobrze widoczne w dniu zakupu.

Podstawowe czynności

Podstawową czynnością jest mycie. Taras z kompozytu może być czyszczony zarówno tradycyjnym mopem nasączonym płynem do podług dostępnym w większości sklepów, jak i myjką ciśnieniową. Wysoka odporność na uszkodzenia sprawia, że nawierzchnia bez trudu wytrzyma napór wody. Optymalna odległość, jaką trzeba zachować między dyszą a deskami to 40 centymetrów. Dokładne rozprowadzenie cieczy pozwoli usunąć zabrudzenia, a przede wszystkim pozbyć się zanieczyszczeń z drążeń (tzw. ryfli) odpowiedzialnych za właściwości antypoślizgowe.

Dla wymagających

Często taras z kompozytu służy za miejsce do spożywania posiłków. Któż z nas nie lubi grillować na świeżym powietrzu? Niestety wystarczy chwila nieuwagi, by tłuszcz lub olej skapnęły na powierzchnię. Pozbycie się takiej plamy nastręcza wiele trudności. Niekiedy też potrafi ona zostawić trwały ślad, a tego nie chce chyba żaden właściciel. Rozwiązaniem problemu jest zastosowanie zaawansowanego preparatu do czyszczenia desek kompozytowych. Te produkty charakteryzują się znakomitą skutecznością, więc z pewnością okażą się zakupowym strzałem w dziesiątkę. 

Tagged :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *